Sweetwater
tennessee

na forum mamy
listopad

pogoda
Dni stawały się coraz krótsze, a noce chłodniejsze. Temperatury raz wzrastały, do nawet 20 stopni, tylko po to, aby po kilku dniach spaść gwałtownie do 12. Nad ranem nad całym miasteczkiem utrzymywały się mgły, dopełniając malowniczy, jesienny pejzaż Sweetwater.
W ostatnim czasie przycichły plotki o planowanym, nielegalnym rodeo. Niektórzy zaczęli nawet uważać, że takowe się zwyczajnie nie odbędzie; że organizatorzy temu wyzwaniu nie podołali. Choć kto wie, może to tylko cisza panująca przed burzą i jeszcze będziemy musieli odwołać te słowa? Nawet jeśli do tego wydarzenia nie dojdzie, to listopad oferuje nam inne, wcale nie mniej ważne. A mianowicie na końcówkę tego miesiąca przypada finał rozgrywek rugby. Z tej okazji, tak samo jak miało to miejsce w latach poprzednich, na transmisje finałów zapraszamy wszystkich do baru Triangle. Pierwsze piwo będzie oczywiście darmowe.
 • 09/11 To już ostatnie dni, aby odwiedzić farmę dyń u Fontozzi [ więcej ].
 • 01/09 Serdecznie witamy wszystkich w Sweetwater!
 • Poprzedni temat «» Następny temat
  Zamknięty przez: SWEETWATER
  2018-08-10, 08:11
  Kalendarz
  Autor Wiadomość
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-03, 13:34   Kalendarz

  Święta i wydarzenia
  country roads take me home to the place i belong
  » 01/01 - Nowy Rok
  » 14/02 - Walentynki
  » marzec lub kwiecień - Wielkanoc
  » ostatni poniedziałek maja - Dzień Pamięci
  » 1/06 - Festiwal whisky
  » 18/06 - Międzynarodowe zawody rodeo
  » 4/07 - Dzień Niepodległości
  » 25/07 - Rocznica wybuchu w kopalni
  » 15/08 - Święto Indian
  » 05/09 - Święto Pracy
  » 8/09 - Święto kukurydzy
  » 31/10 - Jesienna potańcówka z okazji Halloween
  » 11/11 - Dzień Weterana
  » czwarty czwartek listopada - Święto Dziękczynienia
  » 21/11 - Zakończenie sezonu rozgrywek w rugby
  » 5/12 - Dzień Założyciela
  » 12/12 - Wybory
  » 24 - 25/12 - Święta Bożego Narodzenia

  [Profil]
   
   
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-29, 13:40   

  JESIEŃ
  country roads take me home to the place i belong

  święto kukurydzy
  Kto nie lubi słodkiej kolby kukurydzy, która aż rozpływa się w ustach, poza tym jest bardzo odżywcza? W Sweetwater od setek lat jest promowana, uprawiana i sprzedawana najlepsza kukurydza w cały stanie. Obchody Święta Kukurydzy przypadają na drugi wrześniowy weekend, podczas którego rodzina i przyjaciele mogą spędzić czas na największym festynie w roku. Podczas imprezy skosztować można najróżniejszych potraw, których oczywiście głównym składnikiem jest kukurydza. Krem, ciasto, naleśniki, sałatki, kukurydza pieczona, bułki i wiele innych lokalnych specjałów. Do tego dzień umilają miejscowe zespoły country a taneczna zabawa na świeżym powietrzu trwa do samego rana!

  labirynt
  Labirynt w polu kukurydzy co roku ma powierzchnię ponad 1ha. Ścieżki w zależności od wzoru mają około 2km długości. a sam wzór labiryntu co roku jest inny. Labirynt pnie się w górę wraz ze wzrostem kukurydzy, która jest rośliną sezonową. Jest siana na początku maja. W lipcu osiąga 80-130cm i nadal rośnie. Pod koniec wegetacji, we wrześniu osiąga wysokość ponad 2m. Do zasiania labiryntu używa się około 260000 nasion, dzięki temu wcale nie jest łatwo go pokonać i trzeba wykazać się nie lada sprytem. A w trakcie błądzenia krętymi ścieżkami można trafić na niespodzianki. Raz w roku pod koniec września odbywa się nocna impreza w kukurydzianym labiryncie. Każdy obowiązkowo zabiera ze sobą latarkę i dobry humor.

  Jesienna Potańcówka z okazji Halloween
  Halloween sięga dawnej tradycji Celtów, żyjących na długo przed początkiem naszej ery. Celtowie wierzyli, że w ostatnim dniu roku - 31 października - duchy zmarłych odwiedzają ziemię. Duchy tych, co odeszli, przybywały wówczas do swych ziemskich domów w poszukiwaniu ciepłego schronienia. Tego dnia odbywał się też główny sabat czarownic, które zlatywały się na miotłach w towarzystwie czarnych kotów. Największą atrakcją w Sweetwater w Halloween jest potańcówka w starej stodole, gdzie każdy ma obowiązek przebrać się w straszny kostium. Równo o północy rozpalane jest wielkie ognisko, które według wierzeń ma odstraszać złe moce, pieczone są w ogniu pianki, a impreza kończy się wraz ze wschodem słońca.

  dzień weterana
  Dzień Weteranów obchodzony jest co roku w Stanach Zjednoczonych 11 listopada. Na ten dzień przypada rocznica podpisania rozejmu, który zakończył I wojnę światową między państwami alianckimi, a państwami centralnymi. W Dzień Weteranów składa się hołd wszystkim wojskowym, którzy walczyli na wojnach za Stany Zjednoczone. Organizowane są parady i nabożeństwa oraz w wielu miejscach amerykańska flaga opuszczona jest do połowy masztu. Jest to dzień wolny od pracy, także wszystkie szkoły i urzędy są zamknięte. Na głównym placu w Sweetwater 11 listopada odbywa się przemówienie burmistrza, składane są wieńce pod pomnikiem, w niewielkiej procesji wszyscy przemieszczają się do kościoła na nabożeństwo, a dzień kończy się wspólnym piknikiem w parku.

  Święto Dziękczynienia
  W Święto Dziękczynienia tradycyjnie rodzina i przyjaciele spotykają się na wystawnym posiłku, składający się często z indyka, farszu, ziemniaków, sosu żurawinowego, specjalnego sosu i ciasta z dyni i warzyw. Święto obchodzone jest w czwarty czwartek listopada. W tym dniu wiele osób dziękuje za to, co ma. Kto może bieże wolne w pracy, aby zapewnić sobie czterodniowy weekend, pozwalający na przykład wyjechać na wycieczkę lub odwiedzić rodzinę i przyjaciół. W Sweetwater organizowana jest mała parada, do której przygotowywane są specjalne platformy już tygodnie przed wydarzeniem. Każdy może wziąć udział w obchodach i paradzie.
  [Profil]
   
   
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-29, 13:54   

  ZIMA
  country roads take me home to the place i belong

  Zakończenie sezonu rozgrywek rugby
  Nadejście zimy wiąże się z nieuchronnym końcem sezonu rugby. Na ostatni mecz przychodzą wszyscy mieszkańcy Sweetwater, w końcu kibicowanie lokalnej drużynie jest obowiązkiem, a gdy w dodatku drużyna walczy o wejście do krajowej czołówki nie trzema nikogo długo namawiać. Po meczu organizowana jest impreza w szkole, gdzie można skosztować lokalnych smakołyków, spędzić czas z przyjaciółmi, zebrać autografy zawodników na koszulkach, wspomóc drużynę kupując akcesoria do kibicowania, a późnym wieczorem dla starszych uczestników zabawy organizowana jest potańcówka z fajerwerkami.

  Dzień założyciela
  Jak co roku, z okazji dnia założyciela w Sweetwater organizowana jest wielka para, przedstawiająca historyczne dzieje miasteczka. Każdy chętny może włączyć się w budowanie platform, które ukazują jak na przestrzeni lat zmieniało się Sweetwater. Młodzież przygotowuje przedstawienie, które wystawiane jest na świeżym powietrzu, a wieczorem organizowany jest festyn z nagrodami i pysznymi smakołykami.

  Wybory
  Kolejna kadencja burmistrza dobiega końca i to właśnie na zimę, tuż przed świętami, zaplanowane są nowe wybory. Do tej pory aktualny burmistrz nie miał zbyt wielu kontrkandydatów, a nawet jeśli jacyś się pojawiali – mieli bardzo małe poparcie wśród mieszkańców. William Westwood uznawany jest za właściwą osobę na właściwym miejscu, który wiele zrobił dla Sweetwater. Budzi szacunek i zaufanie, tak więc czy pojawi się ktoś kto zagrozi jego rządą?

  Święta Bożego Narodzenia
  Przygotowania do gwiazdki zaczyna się już w połowie grudnia. Przy kościele budowana jest stajenka z prawdziwymi zwierzętami, na środku planu staje najpiękniejsza choinka, a dzieci po szkole mogą wieszać na niej własnoręcznie przygotowane ozdoby. Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, radości i spędzenia czasu z bliskimi przy obficie zastawionym stole. Kolacja wśród znajomych, rodziny i przyjaciół to tradycja w Sweetwater, tak samo jak wieczorna msza w kościele, w której śpiewane są kolendy, a pastor wygłasza swoje wigilijne kazanie. W drugi dzień świąt, na wszystkie grzeczne dzieci czekają prezenty, które zostawiane są pod choinką z samego rana.

  Nowy Rok
  Nowy Rok świętowany w Sweetwater jest bardzo hucznie. Burmistrz w swojej posiadłości organizuje tematyczne przyjęcie, na które sam wręcza zaproszenia gościom. Młodsze pokolenie spędza ten czas na zabawie w szkole, gdzie również mogą się przebrać i kolorowo przywitać Nowy Rok. Równo o północy na niebie pojawiają się fajerwerki.

  Walentynki
  Święto zakochanych to idealna okazja do zabrania swojej połówki na romantyczną randkę, na wyznanie miłości tej jedynej albo zaryzykowanie i spędzenie tego czasu wśród reszty singli! Tak. Ci również nie są pominięci i w barze country organizowane są szybkie randki przy piwie i oczywiście Tennessee Whiskey! Jeśli nawet to nie jest dobrą opcją na spędzenie tego święta, to warto wybrać się na przejażdżkę saniami w okolice rezerwatu, gdzie organizowany jest kulig.

  [Profil]
   
   
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-29, 14:04   

  WIOSNA
  country roads take me home to the place i belong

  Wielkanoc
  Wielkanoc nazywana inaczej Paschą lub Wielką Niedzielą jest najważniejszym i jednocześnie najstarszym świętem chrześcijańskim. Niedziela Wielkanocna to także jedyny dzień w roku, w którym koiety w Stanach Zjednoczonych zakładają na głowę kapelusz (Easter Bonnet). Zgodnie z tradycją podczas śniadania wielkanocnego na stole musi pojawić się jajko, pieczona w słodkim sosie szynka i ciasta. Najbardziej znany zwyczaj polega na obdarowywaniu dzieci prezentami. W roli darczyńcy występują rodzice, którzy chowają po zakamarkach domu pisanki, wcześniej pomalowane przez ich pociechy. Jeśli dziecko szybko odnajdzie zgubę, otrzyma od wielkanocnego Zajączka koszyczek pełen smakołyków, owoców i drobnych upominków. W ten dzień również na Głownem Placu schowane są kolorowe, czekoladowe jajka, których każdy może poszukać - zarówno mali, jak i duzi.

  Dzień Pamięci
  Dzień Pamięci obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych w ostatni poniedziałek maja. Znany jest również jako "Decoration Day". Upamiętnia Amerykanów i Amerykanki, którzy zginęli podczas służby wojskowej dla ich kraju. Dzień Pamięci po raz pierwszy został wprowadzony na część żołnierzy Unii, biorących udział w amerykańskiej wojnie domowej. Organizowanych jest szereg uroczystości patriotycznych. amerykańska flaga opuszczona jest do połowy masztu. Dzień Pamięci obfituje w przemówienia i koncerty, większość grup muzycznych przygotowuje specjalne występy. Po oficjalnych uroczystościach organizowane są spotkania towarzyskie i wspólne grillowanie. W Sweetwater w ten dzień odbywają się koncerty pod gołym niebem.

  Festiwal Whiskey
  Wieść o budowaniu rozlewni whiskey wzbudzała w mieszkańcach mieszane uczucia, jednak na przestrzeni lat stała się głównym kołem napędowym tutejszej gospodarki. Rozlewnia rosła, zatrudniała coraz więcej mieszkańców i napełniała dumą ówczesnego burmistrza. Do dziś starsi mieszkańcu miasta uważają tę datę za bardzo ważną, w końcu to był początek rozwoju miasteczka. W rocznicę organizowane są specjalne wycieczki po rozlewni, która niestety swoje lata świetności ma już za sobą. Na festynie można skosztować różnych odmian Tennessee Whiskey zarówno w formie tradycyjnych whisky, jak i lodów na jej bazie, a na scenie pojawiają się zespoły country.

  Międzystanowe zawody rodeo
  Rodeo to dzień, na który czekają wszyscy. Do Sweetwater zjeżdżają najlepsi i najbardziej popularni zawodowi ujeżdżacze byków. Każdy chłopiec marzy by stać się w przyszłości jednym z nich, więc już kilka tygodni wcześniej zaczynają się przygotowania do imprezy. Każdy mieszkaniec wyciąga ze swojej szafy kowbojki, kapelusz i rusza kupić bilety na to wielkie wydarzenie. Tylko że od kilku lat przyjemność z oglądania widowiska zakłócają przeciwnicy rodeo, którzy bardzo często protestują przed wejściem. Rodeo dzieli mieszkańców miasteczka, ale nikt nie ma odwagi zrezygnować z tej przynoszącej wiele zysków imprezy.

  [Profil]
   
   
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-29, 14:11   

  LATO
  country roads take me home to the place i belong

  Kino letnie
  Rozpoczęcie lata łączy się z początkiem kina letniego, który pozwala mieszkańcom Sweetwater zaznać trochę rozrywki pod gołym niebem. Co wieczór można przyjść na łąkę z koszykiem smakołyków, ulubionym kocem lub leżakiem i spędzić wieczór na świeżym powietrzu, gdzie na starym projektorze wyświetlane są filmy. Z rana lecą bajka dla najmłodszych, popołudniami i wieczorem coś dla starszych. Prezentowane filmy są różnorodne, tak więc każdy znajdzie dla siebie coś dobrego, a nawet największy miłośnik kinematografii będzie zadowolony.

  Dzień Niepodległości
  Dzień Niepodległości to najważniejsze amerykańskie święto państwowe co roku uroczyście obchodzone w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, które nastąpiło 4 lipca 1776 roku. Data ta uważana jest za dzień narodzin Stanów Zjednoczonych. Wszystkie uroczystości odbywają się na świeżym powietrzu, momentem kulminacyjnym jest pokaz fajerwerków, odpalanych przez samego burmistrza. Podczas festynu na scenie pojawia się wiele zespołów grających muzyką country, wygłaszane są przemówienia najważniejszych osób ze Sweetwater, a pod wieczór odbywa się charytatywny mecz rugby.

  Rocznica wybuchu w kopalni
  Wybuch w kopalni do dnia dzisiejszego jest największą tragedią w miasteczku. Równo w południe odprawiana jest msza w intencji ofiar tej katastrofy, później na placu przemawia burmistrz, a całość kończy minuta cisza oraz opuszczenie flagi do połowy. To dzień zadumy, ale także przypomnienia sobie jak życie potrafi być kruche i nieprzewidywalne. Niestety nie każdy docenia ten dzień i tworząc nową tradycję, co roku grupa młodych i rządna przygód wybiera się do kopalni na poszukiwania owianego już legendą skarbu.

  Święto Indian
  Pierwsi mieszkańcy Sweetwater nie byli szczególnie mile widziany przez zamieszkujących okolicę Indian. Rozwój cywilizacyjny coraz bardziej zmniejszał tereny rdzennych mieszkańców, próbowano narzucić im nowy styl życia i okraść z tradycji. Wywołało to wiele konfliktów między Indianami, a Południowcami, co jest głównym tematem tego święta. Za dnia można obejrzeć historyczną inscenizację przygotowywaną przez uczniów. Wieczorem organizowana jest zabawa na świeżym powietrzu, jest duże ognisko, można spędzić noc w tipi, a młodzież przygotowuje pokaz indiańskich tradycji i zwyczajów.

  Święto Pracy
  Święto Pracy jest świętem federalnym w Stanach Zjednoczonych, obchodzonym każdego roku, w pierwszy poniedziałek września. Święto powstało 5 września 1882 roku, kiedy Centralna Unia Pracy w Nowym Jorku starała się stworzyć dzień wolny od pracy dla pracujących obywateli. Dziś to święto nie jest obchodzone tak hucznie jak to miało miejsce pod koniec XIX wieku. Największą atrakcją w Sweetwater jest organizowany piknik na świeżym powietrzu, gdzie mogą się spotkać rodzina i przyjaciele. W tym dniu również burmistrz wygłasza swoje przemówienie. Większość Amerykanów uważa dziś Święto Pracy za koniec lata, także mieszkańcy Sweetwater, więc kąpielisko i inne popularne miejsca wypoczynkowe są pełne ludzi, korzystających z ostatnich trzech dni długiego weekendu.
  [Profil]
   
   
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  [ ZAMKNIĘTY ]
  Możesz pisać nowe tematy
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Wersja do druku
  Dodaj temat do ulubionych

  Skocz do:   • Poszukiwane osoby chętne do pracy na Ranchu Hayesa. Doświadczenie niewymagane, stawka godzinowa. Więcej informacji na Ranchu.
 • Znaleziono kota. Rudy z czarną obróżką. Nie reaguje na żadne imię i nie daje mi spokoju. Czyjkolwiek jest, daję wam tydzień, później uznaję, ze jest mój. numer telefonu
 • W związku z licznymi szkodami wyrządzonymi przez nawałnice, ogłoszono zbiórkę datków i żywności dla osób pokrzywdzonych. Dary będą obierane w Domu Kultury przez najbliższy tydzień w godzinach 8:00-15:00
 • Październik miłością stoi! Muriel Matthews wraz z pastorem zapraszają pary przygotowujące się do wejścia w związek małżeński, młode małżeństwa oraz tych, którzy napotkali na swojej drodze pewne trudności na cykl spotkań poświęconych rodzinie. Jeśli ty i twoja druga połowa chcecie wziąć udział w spotkaniu - wystarczy wysłać zgłoszenie na konto Muriel bądź Pastora.


 • CHCESZ BY TWOJE OGŁOSZENIE ZNALAZŁO SIĘ NA TABLICY?
  SKORZYSTAJ Z KODU W ZAMÓWIENIACH.  Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 7