Sweetwater
tennessee

na forum mamy
listopad

pogoda
Dni stawały się coraz krótsze, a noce chłodniejsze. Temperatury raz wzrastały, do nawet 20 stopni, tylko po to, aby po kilku dniach spaść gwałtownie do 12. Nad ranem nad całym miasteczkiem utrzymywały się mgły, dopełniając malowniczy, jesienny pejzaż Sweetwater.
W ostatnim czasie przycichły plotki o planowanym, nielegalnym rodeo. Niektórzy zaczęli nawet uważać, że takowe się zwyczajnie nie odbędzie; że organizatorzy temu wyzwaniu nie podołali. Choć kto wie, może to tylko cisza panująca przed burzą i jeszcze będziemy musieli odwołać te słowa? Nawet jeśli do tego wydarzenia nie dojdzie, to listopad oferuje nam inne, wcale nie mniej ważne. A mianowicie na końcówkę tego miesiąca przypada finał rozgrywek rugby. Z tej okazji, tak samo jak miało to miejsce w latach poprzednich, na transmisje finałów zapraszamy wszystkich do baru Triangle. Pierwsze piwo będzie oczywiście darmowe.
 • 09/11 To już ostatnie dni, aby odwiedzić farmę dyń u Fontozzi [ więcej ].
 • 01/09 Serdecznie witamy wszystkich w Sweetwater!
 • Poprzedni temat «» Następny temat
  Organizacje
  Autor Wiadomość
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-24, 13:37   Organizacje

  Sweetwater Sweethearts
  country roads take me home to the place i belong

  Początki Ślicznotek (bo tak pieszczotliwie nazywane są członkinie koła) zbiegają się z początkami samego Sweetwater. Kiedy mężczyźni budowali kolejne domy i debatowali nad przyszłością miasteczka, kobiety zbierały się wspólnie dbając o jego rozwój kulturalny i poczucie jedności pośród mieszkańców. W 1813 roku po raz pierwszy zorganizowały wybory Miss Kukurydzy - wydarzenie, chociaż przyjmujące charakter festynu, pięknie hołdujące wszystkim cechom jakimi powinna odznaczać się prawdziwa, południowa dama. Tradycja, jak wiele innych, kultywowana jest do dzisiaj, a wybierana corocznie Miss zasila grono Ślicznotek.

  Jedna z najciekawszych kart historii organizacji pochodzi z czasów wojny secesyjnej - Sweetwater Sweethearts zorganizowały w miasteczku jeden z pierwszych, polowych szpitali na terenie Tennessee. Udało się im go utrzymać przez cały czas trwania konfliktu. Co ciekawe, pośród konfederackich rannych można było odnaleźć kilku żołnierzy Unii - najlepszy przykład gościnności i uczynności, którymi powinny oznaczać się południowe damy.

  Ślicznotki odpowiedzialne są za prawie wszystkie wydarzenia kulturalne w Sweetwater. To swoista, dobrze naoliwiona maszyna napędzająca miasteczko. Dbają nie tylko o dobry nastrój wszystkich mieszkańców, zachowanie lokalnej tradycji i miejscową wspólnotę, odpowiadają również za zadbany wygląd okolicy. Kiedy się rozchorujesz, to Ślicznotka przyniesie ci zupę. Kiedy potrzebujesz pomocy możesz być pewny, że pojawi się tuż obok.

  Każda ślicznotka musi odznaczać się nienagannymi manierami, doskonałym prowadzeniem się, iście południową gościnnością i stonowaną garderobą. To perfekcyjna pani domu. Rasowa południowa dama zawsze niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują. Nie musi zostać o to poproszona. Dba by wszyscy czuli się mile widziani, nawet goście jedynie przejeżdżający przez miasteczko. Nie zna słów: nie, nie da się, nie potrafię. Na wszystko jest sposób, po prostu jeszcze nie udało się go odnaleźć. Dla Sweetwater Sweethearts nie ma rzeczy niemożliwych.

  Przewodnicząca Ślicznotek wybierana jest na pięcioletnią kadencję przez wszystkie członkinie organizacji. Od listopada 2017 roku funkcję tę z dumą sprawuje Juniper Hurston.


  Zasady przystąpienia do organizacji:

  Do Sweetwater Sweethearts przystąpić można jedynie fabularnie, poprzez otrzymanie zaproszenia na spotkanie koła.
  Najlepszym sposobem zwrócenia na siebie uwagi Ślicznotek jest aktywność podczas kulturalnych wydarzeń miasteczka. Warto też nawiązać relacje z członkiniami koła. Ilość miejsc jest ograniczona.  Członkowie:

  » Juniper Hurston (od 2010 roku)
  » Mary Harwood (od 2017 roku)
  » Andy Withford (od 2008 roku)
  »
  »
  »
  [Profil]
   
   
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-24, 13:42   

  Drużyna Rugby Sweetwater Bears
  country roads take me home to the place i belong

  Sportem Sweetwater żyje! Przecież nic tak jak sport, budowanie drużyny i kibicowanie dzielnym chłopcom nie wzmacnia więzi w miasteczku!
  Miejscowa drużyna Rugby została założona w latach pod koniec lat ’40 przez miejscowego chłopaka, Stanleya Matthewsa. Po ciężkich latach wojny rozbite Sweetwater potrzebowało czegoś by zjednoczyć się na nowo - treningi i mecze rugby, organizowane początkowo na placu przed kościołem, szybko zdobyły popularność.

  Przez kolejne siedemdziesiąt lat miejscowa drużyna rosła w siłę. Wspólnymi siłami zagospodarowano szkolne boisko na potrzeby graczy, wciąż prowadzona jest zbiórka na profesjonalne trybuny. Każdy z dorastających chłopców przechwalał się, że jako młody mężczyzna dołączy do drużyny. Gracze cieszą się wśród dziewcząt znacznie większym powodzeniem!

  Prawdziwy szał rozpoczął się kiedy drużyna po raz pierwszy weszła do stanowych rozgrywek amatorskiej ligi rugby - to, co wcześniej było tylko hobby stało się pośród mieszkańców nieomal religią, a rok 1991 (kiedy to po raz pierwszy i jak na razie jedyny Sweetwater Bears zwyciężyli Puchar Ligi) do dzisiaj wspominany jest ze łzami w oczach. Równie bliscy zwycięstwa byli rok temu - dlatego apetyty mieszkańców są bardzo duże w zbliżającym się sezonie.

  Niestety, od śmierci Trenera Stanleya w 2009 roku (Matthews aż do końca zaangażowany był w prowadzenie drużyny) nie udało się znaleźć trenera, który poprowadził by zespół na dłużej niż dwa sezony.


  Zasady przystąpienia do organizacji:

  Ze względu na fabularny brak trenera drużyny, chłopcy (od 15 do 35 roku życia) z zacięciem sportowym mogą zgłaszać się do drużyny, wysyłając pm na konto Mistrza Gry.

  Zgłoszenie powinno zawierać powody, dla których zawodnik został przyjęty do drużyny, jego historię ze Sweetwater Bears oraz preferowaną pozycję. Ilość miejsc jest ograniczona.  Członkowie:

  » tymczasowy trener: Liam Carter (od czerwca 2017)
  » młynarz:
  » lewy filar:
  » prawy filar:
  » lewy wspieracz:
  » prawy wspieracz:
  » wiązacz:
  » lewy rwacz:
  » prawy rwacz:
  » łącznik młyna:
  » łącznik ataku:
  » środkowy ataku:
  » środkowy ataku:
  » prawy skrzydłowy:
  » lewy skrzydłowy:
  » obrońca:
  » rezerwowy:
  » rezerwowy:
  [Profil]
   
   
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-24, 13:45   

  Koło biblijne Odnowa
  country roads take me home to the place i belong

  Tradycja koła biblijnego w Sweetwater trwa od początku trwania jego historii - zaczyna się wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego w miejsce budowy miejscowej parafii. Pierwszym wspólnym wysiłkiem koła było wybudowanie kościoła.

  Spośród członków parafialnej wspólnoty wybierana jest Rada Parafialna, która głośno i dobitnie przedstawia swoje zdanie na temat miasta i jego przyszłości, a jej głos musi być wysłuchany przez miejscowe władze. Podobnie jak Ślicznotki, Odnowa dba o życie kulturalne miasta i poczucie wspólnoty. Nie można jednak ukryć, że wizje dwóch organizacji na to czym powinno być Sweetwater znacząco się od siebie różnią, doprowadzając często do konfliktów.

  Nie zawsze tak było - do połowy lat pięćdziesiątych działalność obydwóch organizacji prowadzona była wspólnie. Do historii przeszły zbiórki żywności i ubrań prowadzone podczas dwóch wojen światowych. Dobra ze Sweetwater docierały do najbardziej potrzebujących w całej Europie. Jednak w 1956 roku Rada Parafialna wyraziła zaniepokojenie wyborem Tully Marling na przewodniczącą Ślicznotek, argumentując, że w ten sposób uderzają w największą wartość miasteczka, rodzinę, działając tym samym na jego szkodę (Tully podejrzewana była o - nigdy nieudowodniony - pozamałżeński romans z obwoźnym sprzedawcą). Konflikt, choć pozornie zażegnany, nigdy nie został zapomniany.

  Spotkania koła odbywają się co tydzień, po niedzielnej mszy świętej. Rada parafialna spotyka się w każdy ostatni piątek miesiąca. Członkowie koła prowadzą również szkółkę biblijną dla uczniów oraz chór.


  Zasady przystąpienia do organizacji:

  Spotkania Odnowy otwarte są dla wszystkich mieszkańców (zgłoszenie prosimy wysyłać za pomocą pm na konto Mistrza Gry).
  Spośród najbardziej aktywnych członków zostanie wyprana rada parafialna, której od kilku lat przewodzi Muriel Matthews. Tajemnicą poliszynela jest narastający konflikt pomiędzy Radą a nowym proboszczem.  Członkowie:

  » Muriel Matthews
  »
  »
  »
  »
  »
  [Profil]
   
   
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  [ ZAMKNIĘTY ]
  Możesz pisać nowe tematy
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Wersja do druku
  Dodaj temat do ulubionych

  Skocz do:   • Poszukiwane osoby chętne do pracy na Ranchu Hayesa. Doświadczenie niewymagane, stawka godzinowa. Więcej informacji na Ranchu.
 • Znaleziono kota. Rudy z czarną obróżką. Nie reaguje na żadne imię i nie daje mi spokoju. Czyjkolwiek jest, daję wam tydzień, później uznaję, ze jest mój. numer telefonu
 • W związku z licznymi szkodami wyrządzonymi przez nawałnice, ogłoszono zbiórkę datków i żywności dla osób pokrzywdzonych. Dary będą obierane w Domu Kultury przez najbliższy tydzień w godzinach 8:00-15:00
 • Październik miłością stoi! Muriel Matthews wraz z pastorem zapraszają pary przygotowujące się do wejścia w związek małżeński, młode małżeństwa oraz tych, którzy napotkali na swojej drodze pewne trudności na cykl spotkań poświęconych rodzinie. Jeśli ty i twoja druga połowa chcecie wziąć udział w spotkaniu - wystarczy wysłać zgłoszenie na konto Muriel bądź Pastora.


 • CHCESZ BY TWOJE OGŁOSZENIE ZNALAZŁO SIĘ NA TABLICY?
  SKORZYSTAJ Z KODU W ZAMÓWIENIACH.  Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 7