Sweetwater
tennessee

na forum mamy
listopad

pogoda
Dni stawały się coraz krótsze, a noce chłodniejsze. Temperatury raz wzrastały, do nawet 20 stopni, tylko po to, aby po kilku dniach spaść gwałtownie do 12. Nad ranem nad całym miasteczkiem utrzymywały się mgły, dopełniając malowniczy, jesienny pejzaż Sweetwater.
W ostatnim czasie przycichły plotki o planowanym, nielegalnym rodeo. Niektórzy zaczęli nawet uważać, że takowe się zwyczajnie nie odbędzie; że organizatorzy temu wyzwaniu nie podołali. Choć kto wie, może to tylko cisza panująca przed burzą i jeszcze będziemy musieli odwołać te słowa? Nawet jeśli do tego wydarzenia nie dojdzie, to listopad oferuje nam inne, wcale nie mniej ważne. A mianowicie na końcówkę tego miesiąca przypada finał rozgrywek rugby. Z tej okazji, tak samo jak miało to miejsce w latach poprzednich, na transmisje finałów zapraszamy wszystkich do baru Triangle. Pierwsze piwo będzie oczywiście darmowe.
 • 09/11 To już ostatnie dni, aby odwiedzić farmę dyń u Fontozzi [ więcej ].
 • 01/09 Serdecznie witamy wszystkich w Sweetwater!
 • Poprzedni temat «» Następny temat
  Otwarty przez: Mary Harwood
  2018-09-01, 17:30
  Postacie Fabularne
  Autor Wiadomość
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-10, 07:52   Postacie Fabularne

  William "Bill" Westwood
  67 - burmistrz - ft. Ed Harris
  Burmistrz Bill wywodzi się z rodziny, która od wielu pokoleń zamieszkuje Sweetwater, o czym świadczy akt nadania praw miejskich, na którym widnieje nazwisko Westwoodów. Westwoodowie byli jednymi z pierwszych osadników na tych terenach, opowiadają o tym z dumą każdemu, ktokolwiek tylko zechce ich wysłuchać. Wkrótce po przybyciu do Sweetwater wzbogacili się na uprawie kukurydzy, a plony z ich farmy od lat zaopatrują okoliczną rozlewnię whiskey. Z tej rodziny wywodzi się aż czterech burmistrzów Sweetwater, nikogo więc nie zdziwiło, gdy kilkanaście lat temu William Westwood - bohater wojny w Wietnamie i dobrze zapowiadający się przedsiębiorca - stanął do walki o władzę z ówczesnymi burmistrzem. William rządzi w Sweetwater twardą ręką. Jak do tej pory jego kompetencje nigdy nie były podważane. Zrobił wiele dobrego dla tej mieściny i naprawił jej sytuację po ciężkich latach dziewięćdziesiątych, kiedy to upadło większość przedsiębiorstw, a gospodarka Sweetwater przeżywała kryzys. William uchodzi za dobrego, aczkolwiek surowego i wymagającego człowieka. Po wypadku, w którym zginęła córka (nazwisko), wziął stronę rodziny dziewczyny i zarządził zakaz organizacji rodeo na terenach Sweetwater, co spotkało się ze sprzeciwem wielu ranczerów. Rodeo od lat było dużym źródłem zarobku mieszkańców, jednak William mimo niesnasek z ranczerami nie zmienił decyzji. Jako burmistrz wierzy w możliwość rozbudowy i gorąco wspiera przedsiębiorców ze Sweetwater, niestety jednak wielu farmerów oskarża go, że zaniedbuje ich interesy, a nawet o to, że dba wyłącznie o swój własny zysk. Ciężko jednoznacznie określić jakie są prawdziwe intencje tego mężczyzny. Wie to tylko on sam.

  RODZINA:
  × XYZ Westwood (żona, 65 - 67 lat) - nie łatwo było zdobyć Billowi serce swojej ukochanej żony. Aby na palcu aktualnej pani Westwood zalśniła obrączka musiał stanąć w szranki z samym Jebem Hayesem. Wraz z żoną od lat oficjalnie tworzą udane małżeństwo, chociaż za czasów młodości idealnemu Williamowi zdarzył się skok w bok, do którego nigdy jednak się nie przyznał. Westwoodowie mimo upływu lat wciąż dobrze się dogadują, nie sposób zorientować się, że młodzieńcza miłość przeminęła. Mają podobne temperamenty, cele, charaktery, dzięki czemu są zgranym duetem. Żona wspiera Williama w jego pracy, aktywnie angażuje się w życie miasteczka. Jest oddaną matką i Bill zawsze uważał, że nie mógłby mieć lepszej żony.

  × Harrison Westwood (✝) - najukochańszy syn Williama, jego lustrzane odbicie i wymarzony następca. Niestety, Harry zmarł, idąc w ślady ojca - zginął w trakcie misji jako żołnierz USA Army, zostawiając po sobie syna i żonę. Bill nigdy nie otrząsnął się po jego stracie.

  × Luke Westwood (syn, 35 lat) - ciężko jest dorównać legendzie Harry'ego, a Bill nigdy nie pozwolił zapomnieć swojemu drugiemu synowi, że zawsze w jego oczach był tym "gorszym". Wychował syna surowo, oszczędzając mu ojcowskiej miłości, jednakże to w nim widzi swojego następce i stara się przygotować go do tej roli. Chciałby, żeby podobnie jak on, w przyszłości został burmistrzem i kontynuował rodzinną tradycję.

  × Eleanor Westwood (córka, 30 lat) - w pewien sposób również niedoceniona. William zawsze powtarzał, że gdyby tylko urodziła się z penisem, mogłaby bez problemu pokonać swojego starszego brata w każdej konkurencji. Być może przez konserwatywne, seksistowskie myślenia WIll nie jest w stanie dostrzec w pełni potencjału córki, ale pewne jest to, że poradziłaby sobie bardzo dobrze ze wszystkim, za co by się nie zabrała. Wspiera ojca, jednocześnie chcąc pokazać mu, że jest w stanie utrzymać rodzinny interes. W końcu gdy zabraknie staruszka, nie chciałaby, aby większość majątku oraz ziemi została przepisana tylko jej bratu.

  × Bonnie Westwood (córka, 27 lat) - ich stosunki są napięte. Winy należy doszukiwać się w surowość i zimnym obyciu ojca lub też w krnąbrności najmłodszej pociechy burmistrza. Nigdy nie było między nimi kolorowo, jednak Bill zawsze miał szczególny sentyment do najmłodszego dziecka. Być może popełnił wiele błędów, wychowując swoje pociechy w taki sposób, jednak zrobił to wyłącznie dlatego, aby te wyrosły na silnych ludzi. Stara się odpowiednio nakierować swoje najmłodsze dziecko na dobre tory, nawet jeśli w przeszłości poświęcał więcej uwagi jego starszemu rodzeństwu.

  × Jolene Meyers (nieślubn córka, 27 lat) - owoc romansu. W porozumieniu z matką dziecka zdecydowali, że nikt nigdy nie dowie się o ich niechlubnej przeszłości. Niemniej jednak Will nigdy nie zapomniał o tym, że ma jeszcze jednego potomka. Starał się wspierać finansowo swoją byłą kochankę i zapewnić jak najlepszy start dziecku, nawet jeśli miało nigdy nie poznać prawdziwej tożsamości ojca

  × XYZ Westwood (20 - 26 lat) - syn Harrisona Westwooda i ulubieniec Billa. William widzi w nim jego zmarłego ojca, dlatego traktuje go niemalże tak jakby był jego własnym synem. Obchodzi się z nim czasami z większą czułością niż z własnymi dziećmi. Ma to też złe strony, bo czasami bywa ślepy na jego przewinienia. Co więcej dziadek dość mocno go rozpieszcza.

  × XYZ XYZ (wdowa po Harrisonie, ok. 45 lat) - po śmierci Harrisona mogła lub nie zacząć nowe życie.

  × XYZ Westwood (brat Burmistrza, 57 lat) - historia lubi się powtarzać, a w tym wypadku to młodszy brat miał przypiętą łatkę tego "gorszego". Ojciec obchodził się z nim surowo i to Billowi zapisał cały majątek. Najstarszy Westwood zachował się jednak honorowo i nie odwrócił się od brata, pozwalając mu zostać w rodzinnym interesie. Młodszy Westwood został zarządcą rancza i przejął większość obowiązków od czasu, gdy William został burmistrzem Sweetwater. Lata jednak mijają, a młodszy brat zdaje sobie sprawę, że pewnego dnia jego brat odejdzie, a majątek zostanie przepisany nie na niego i na jego dzieci, ale na potomstwo Williama.

  × XYZ Westwood (żona brata burmistrza, 55 - 57 lat) - historia dowolna.

  × XYZ Westwood (bratanek lub bratanica, 29 - 32 lat) - historia dowolna.

  × XYZ Westwood (bratanek lub bratanica, 27 - 28 lat) - historia dowolna.

  × XYZ Westwood (bratanek lub bratanica, 24 - 26 lat) - historia dowolna.

  Relacje z NPC
  × James Harwood - Burmistrz i Szeryf to wieloletni przyjaciele. William wie, że może polegać na Jamesie we wszystkich sferach swojego życia, nawet w tej zawodowej, bo stary przyjaciel od zawsze otwarcie popierał jego kandydaturę, dzięki czemu ściśle ze sobą współpracują.
  × Jebbediah Hayes - na dźwięk tego imienia Burmistrz dostaje niestrawności. Mieli w przeszłości kilka niesnasek, jedną z nich był spór o obecną żonę Williama. Westwood zdaje sobie sprawę z tego, że Jeb ma duże poparcie wśród ranczerów i farmerów. Wie też, że przez to jego następna wygrana nie jest już tak pewna jak dotychczas.  James Harwood
  59 - szeryf - ft. Linden Ashby
  James swoją posadę szeryfa utrzymuje od wielu lat i jest w tym świetny. Jest osobą bardzo wymagającą, nie tylko od innych, ale także od siebie. Człowiek z zasadami, który nigdy nie łamie prawa, dając dobry przykład innym. Zawsze przychodzi pierwszy na posterunek i zawsze wychodzi z niego ostatni, dopiero gdy dopełni wszystkich formalności. W pracy jest służbistą, więc nie ma co liczyć, że przymknie oko podczas wypisywania mandatu. W domu jednak jest kochającym mężem i ojcem, który nie boi się wyzwań domowych i stara się odciążać swoją małżonkę w codziennych pracach. Jednak w ich małżeństwie od jakiegoś czasu brakuje ten iskry, oddalili się od siebie, zwłaszcza gdy James zaczął zajmować się sprawą nielegalnego rodeo. Próbuje z tym walczyć, ale bezskutecznie, przez co często przynosi swoje problemy do domu.

  RODZINA
  × XYZ Harwood (żona, 55 - 59 lat) - Pierwsza miłość nie zawsze bywa przelotna. W przypadku Pani Szeryfowej pierwsza miłość jest jej największą. Zawsze stoi po stronie męża, wspiera go, prowadzi piękny dom, w którym zawsze jest porządek a na rodzinę czeka ciepły obiad. Idealna Pani domu, która jednak nieco nudzi się swoim życiem i nie mówiąc nic bliskim - szuka nowych wyzwań.

  × Maxwell Harwood (syn, 35 lat) - Pierworodny i ukochany syn szeryfa. Zawsze widział w nim swojego następcę, od dziecka wpajał mu zasady i uczył przestrzegania prawa. Marzył by jego syn został policjantem i gdy on przejdzie na emeryturę, to właśnie młodszy Harwood zadbał o bezpieczeństwo miasteczka.

  × Florence Harwood (synowa, 35 lat) - historia dowolna

  × Juniper Hurston, zd. Harwood (córka, 32 lata) - Książkowy przykład piękności z południa, dobrej dziewczyny przemierzającej świat w rozkloszowanych sukienkach za kolano i z plackiem owocowym w ręku. Perfekcyjna pani domu, ukochana wychowawczyni w sierocińcu, tylko bycie żoną nie do końca jej wyszło i od kilku tygodni omija szerokim łukiem leżące na stole papiery rozwodowe - pewnie z tego powodu częściej niż zazwyczaj wpada na posterunek ze świeżo wypieczonymi ciastkami i świeżą kawą. Czasami widzi jak ojciec zbiera się by spytać co się stało, ale do tej pory żadne z nich nie odważyło się na tę poważną rozmowę o małżeńskich błędach. Jej jedynym grzeszkiem jest zdecydowanie zbyt szybka jazda samochodem. Mandatów ma całą kolekcję, zawsze przyjmuje je z pokorą. Ale już nie obiecuje, że więcej się to nie powtórzy.

  × Mary Harwood (córka, 25 lat) - Porządna dziewczyna. Jak każdy ojciec, do pewnego momentu wypraszał potencjalnych adoratorów i pilnował, aby wracała do domu na czas. Długo przekonywał się do mężczyzny, który skradł serce jego kruszynie, a myśl, że lada chwila przyjdzie mu oddać rękę córki, z jednej strony napawa szeryfem szczęściem, z drugiej zaś obawami.

  Relacje z NPC
  × William Westwood - wieloletni przyjaciele, którzy także zawodowo bardzo się wspierają. James od zawsze otwarcie popierał kandydaturę Harrego na burmistrza, ściśle ze sobą współpracują, a prywatnie lubią wyskoczyć sobie na piwo i pogadać o życiu i młodości.
  × Jebbediah Hayes - zaciekli wrogowie, a wszystko dlatego, że Jab ciągle ucieka spod prawa! James od jakiegoś czasu próbuje złapać go na gorącym uczynku, aresztować a najlepiej zamknąć w więzieniu za urządzenie niebezpiecznego rodeo na granicach miasteczka  Rev. Seth Crimson
  32 - PASTOR - FT. KILLIAN SCOTT
  Kiedy umarł świętobliwy Joseph, pełniący w Seeetwater posługę Pastora od dziesiątek lat, wszyscy byli pewni, że zastąpi go duchowny Michael. Kazania wygłaszane z ambony przez wielebnego Michaela budziły zachwyt i ściągały do Domu Bożego nawet najbardziej zatwardziałych ateistów. Ku ogromnemu zaskoczeniu, wybór padł nie na Michaela, a na Setha Crimsona, który pełnił posługę w miasteczku niespełna dwa lata i nie nie był stąd. Nowy pastor w tylko sobie znany sposób zdołał pozyskać środki na gruntowny remont plebani oraz wydzierżawił część ziemi należącej do parafii pod budowę sierocińca. Postępowy stosunek Crimsona do wiary, jak i spraw kościoła, jest solą w oku dla co niektórych mieszkańców Sweetwater.
  RODZINA
  x XYZ Crimson (starszy brat, 35 - 39) - skonfliktowany z Sethem, z rodziną lub bez.

  Relacje z NPC
  × Muriel Matthews - panią Matthews i jej wścibskich nos pastor traktuje z wymuszoną uprzejmością. Ponieważ pełni ona nieśmiertelną funkcję przewodniczącej Rady Parafialnej, chcąc nie chcąc są na siebie skazani.
  × Jebbediah Hayes - kiedy zachorowała Dolores Hayes, Seth składał jej wizyty duszpasterskie. Pod koniec życia małżonki Jeba, był on częstym gościem na ich ranczu, a wdzięczność Dolores w jakimś stopniu udzieliła się jej mężowi. Crimson szanuje mężczyznę za jego żyłkę do biznesu, interesy są głównym tematem ich rozmów przy szklance dobrej whiskey.  Jebbediah "Jeb" Hayes
  63 - RANCZER - FT. PIERCE BROSNAN
  Nikt tak naprawdę nie może powiedzieć, że wie na czym Hayesowie zbili majątek. Gdy nieco ponad dwudziestoletni Jebbediah przejął ranczo po swoim ojcu, było cztery razy mniejsze, a Sweetwater walczyło z największą suszą jaka nawiedziła stan od ponad pięćdziesięciu lat. Ma chłopak żyłkę do interesu, tak mówiono, lecz gdy z roku na rok ranczo Hayesa rosło w oczach, ludzie zaczynali doszukiwać się każdego, choćby najmniejszego znaku tego, że za jego sukcesem stoi ktoś lub coś, czego jego ojciec z pewnością by nie pochwalił. Hayes jest znany ze swojego krytycznego stanowiska wobec władz Sweetwater, głośno mówi o swojej niechęci do burmistrza, a także szeryfa Harwooda, uważa, że tych dwoje nie dbają o niczyje interesy prócz własnych, do czego udało mu się przekonać już większość miejscowych ranczerów. Mówi się nawet, że Hayesowi marzy się posada burmistrza, ale on zaprzecza wszystkiemu, jednocześnie mówić, że zrobiłby w mieście porządek!
  RODZINA
  × Dolores Hayes (✝) - ukochana żona Jeba miała złote serce i nieskończone pokłady cierpliwości. Wychodząc za niego dobrze wiedziała jakim jest człowiekiem. Jedni mówili, że była głupia, sądząc, że się zmieni, drudzy wierzyli w prawdziwe uczucie, w końcu doczekali się trójki dzieci. Zmarła na raka po trwającej lata walce i tak jak nigdy nie udało jej się zmiękczyć serca Hayesa w ciągu czterdziestu lat małżeństwa, tak ostatnie lata, trwał przy jej łóżku, wydając fortunę na leki, terapię i szpitalny rachunek.

  × Chris Hayes (nieślubny syn, 35 lat) - żona Hayesa prędzej czy później musiała się dowiedzieć, pech chciał, że prawdę o nieślubnym synu Jeba poznała nie od niego, ale od jego byłej kochanki. Być może zdradza nie byłaby tak bolesna, gdyby nie to, że miała miejsce po ślubie, w czasie gdy ona i Jeb bezskuteczne starali się o dziecko. Nigdy nie pozwoliła, by nieślubny syn Jeba wychowywał się z jej dziećmi i miała ogromny żal do męża, że pozwolił mu nosić jego nazwisko. Gdyby tylko wiedziała, że dziś, lata po jej śmierci, miał czelność upomnieć się o część rancza i zyski, jako zadośćuczynienie za to, że wychowywał się bez ojca.

  × Ethan Hayes (syn, 31 lat) - Hayesowie długo starali się o dziecko, Jeb miał już syna, więc jasne było, że wina nie leży po jego stronie, takie rzeczy można było usłyszeć szeptane na prawo i lewo, bo zanim na świecie pojawił się pierwszy syn Hayesów, ludzie potrafili żyć tylko skandalem w postaci nieślubnego dziecka Jeba. Pierworodny Hayesów nie mógł mieć w życiu lekko, oczekiwania ojca były ogromne, oczekiwania matki, że będzie lepszy niż niewiele starzy syn Jeba, były jeszcze większe, lecz póki co, radzi sobie świetnie - pomaga ojcu zarządzać ranczem, trafiła mu się śliczna żona, niedawno został ojcem, wszystko układa się tak, jak chciałaby dla niego matka.

  × Ronnie Hayes (synowa, 30 lat) - żonę pierwszego syna Hayesów można opisać jak tą, którą marzyłby mieć każdy rodzic dla swojego dziecka. To bardzo pochlebna opinia, patrząc na to, jak bardzo Jeb ma w zwyczaju przyglądać się ludziom, którzy stają się bliscy jego rodzinie. Zdaje się, że chce mieć pewność, czy spora suma na ich rodzinnym koncie nie jest powodem tak ciepłych uczuć. Ukochana jego pierwszego syna długo utwierdzała go w szczerości swoich uczuć, teraz, gdy na świecie pojawił się pierwszy wnuk Jeba, nie powinien mieć co do nich wątpliwości. Prawda?

  × XYZ Hayes (córka, 28 lat) - można by pomyśleć, że Jebbediah będzie surowy wobec dwójki swoich synów, którym dostało się całkiem sporo jego charakteru, ale nie, Jeb zawsze najbardziej pilnował swojej córki, chciał dla niej jak najlepiej, oczekiwał od niej najwięcej. To dzięki niemu wyrosła na silną, pewną siebie kobietę skazaną na sukces! W Sweetwater? To mogłoby wydawać się trudne, ale nie dla córki Jeba Hayesa!

  × XYZ Hayes (syn, 26 lat) - historia dowolna
  Relacje z NPC
  × William Westwood - wszyscy dobrze wiedzą, że tych dwoje szczerze się nie znosi, choć nikt nie pamięta, kiedy dokładnie to wszystko się zaczęło. Jedni mówią, że podzieliła ich obecna żona Williama, drudzy, że chodzi o gabinet burmistrza. A to, że jedni mają rację, nie znaczy, że ci drudzy się mylą!

  × James Harwood - Jeb i szanowny pan szeryf mają ze sobą na pieńku od lat! I to nie prawda, że Hayes nie szanuje odznaki, jest przecież człowiekiem z zasadami, zwyczajnie nie szanuje Westwooda. I choć szczerze gardzi "szlachetnym sportem" jakim jest rodeo, przez lata wpuszczał na arenę swoje najlepsze byki, zarabiając fortunę, więc nie zamierza łatwo zrezygnować z tego źródełka.

  × Rev. Seth Crimson - Jeb nie jest człowiekiem głęboko wierzącym, wszyscy to wiedzą. W kościele pokazywał się tylko u boku swojej żony, która zawsze siadała w pierwszej ławce. Jeb jest wdzięczny, za to co Wielebny robił dla jego żony, gdy pod koniec życia nie była w stanie co niedzielę wybrać się do kościoła, ale nawet on wie, że interesy nie idą w parze z sutanną, więc bacznie ma na niego oko.  Muriel Matthews
  79 - EMERYTKA - FT. BETTY WHITE
  To właśnie Muriel, wraz ze swoim mężem, własnymi rękoma wybudowała niewielki zajazd na ranczu, który funkcjonuje do dziś od przeszło pięćdziesięciu lat. Co prawda jego najlepsze lata już dawno minęły, a dokładnie wtedy, gdy po śmierci jej męża zajazd odziedziczył ich jedyny syn, ale wciąż jakoś się trzyma. Ona jednak tylko tam pomieszkuje i niewiele ma do powiedzenia odkąd zajęła się zajazdem jedna z jej wnuczek, dlatego też stara się znaleźć inne zajęcie. Dzień w dzień spaceruje więc po Sweetwater i zbiera pikantne ploteczki, jak na naczelną plotkarę w miasteczku przystało, jednocześnie ganiając z laską niewdzięczną młodzież, która - jej zdaniem - powinna robić coś bardziej pożytecznego. Przewodzi też radzie parafialnej, toteż zawsze najwięcej krzyczy i myśli, że ma najwięcej do powiedzenia, chociaż oczywiście tak nie jest. Krótko mówiąc - każdy ją zna, a ona zna każdego i lepiej niech Bóg ma cię w swojej opiece jeśli przypadkiem staniesz jej na drodze.
  RODZINA
  × John Matthews (syn, 55 - 57 lat) - po śmierci swojego ojca to on stał się prawowitym właścicielem rancza. Przez pierwsze lata zajazd funkcjonował bardzo dobrze, jednak po śmierci swojej żony zaniedbał całe gospodarstwo. W dodatku wpadł w nałóg alkoholowy i przepijał wszystko co miał.

  × Joe Matthews (wnuk, 32 lata) - nigdy nie był zainteresowany prowadzeniem gospodarstwa, zwłaszcza gdy zaczęło przynosić same straty. Zawsze miał swoje wielkie marzenia, chciał uciec ze Sweetwater i zdobywać świat, jednak utknął tutaj i został zmuszony przez los do zostania na rodzinnych terenach.

  × Maisie Fletcher (wnuczka, 30 lat) - przez problemy ojca to na nią spadło prowadzenie zajazdu. Razem z mężem włożyła wszystkie oszczędności w odremontowanie gospodarstwa i dzielnie walczy z każdymi problemami by nie zaprzepaścić rodzinnej tradycji. W dodatku opiekuje się swoją młodszą, niepełnoletnią jeszcze siostrą.

  × Bobby Matthews (wnuczka, 17 lat) - miała zaledwie 10 lat gdy umarła jej mama a ojciec zaczął pić. Zbuntowana, sprawiająca problemy w domu i w szkole i robiąca wszystko by zwrócić na siebie uwagę.

  × XYZ Crawford (córka, 50 - 55 lat) - drugie dziecko Państwa Matthews. Pominięta przy testamencie ojca, za co do dzisiaj trzyma urazę. Zawsze widziała siebie w roli prowadzącej zajazd, więc cały czas trzyma się nadziei, że jej bratankowie polegną.

  × XYZ Crawford (mąż córki, 50 - 55 lat) - dowolna historia.

  × Hilary Crawford (wnuczka, 28 lat) - dowolna historia.

  × XYZ Crawford (wnuczka lub wnuk 20 - 24 lat) - dowolna historia.

  Relacje z NPC
  × William "Bill" Westwood - Westwood to druga największa zaraza Sweetwater, tak uważa Muriel, a na dodatek ten stary pryk za nic ma jej zdanie. Zmian mu się w mieście zachciało - a spytać co na ten temat sądzi rada parafialna to nie ma komu!
  × James Harwood - bardzo dobry z niego chłopiec! Od dziecka był grzeczny i posłuszny, dzisiaj też można mu zaufać. Kiedy poprosi się go o zakupy, przywiezie. I zawsze wysłucha kiedy narzeka na wnuki.
  × Rev. Seth Crimson - diabeł! Diabeł w pastorskiej sutannie! Jego obecność na parafii to Boża próba - więc Muriel, jak na pokorną owieczkę przystało, znosi jego obecność. I po cichu knuje jak się go pozbyć. Albo przynajmniej żonę znaleźć mu taką, co się będzie słuchać.
  × Jebbediah "Jeb" Hayes - a jemu to zawsze dobrze z oczu patrzyło, chociaż niespokojny chłopak. Po śmierci żony kilka razy przyniosła mu obiadek i zaprosiła do wspólnej modlitwy. Szkoda, że do dzisiaj nie przyszedł.
    
  [Profil]
   
   
  SWEETWATER
  w sweetwater
  od:
  zawsze!
  1

  piję whiskey
  zajęcie

  uprawiam kukurydzę
  uczucie

  witaj w

  Sweetwater


  Wysłany: 2018-08-27, 11:38   

  Zarezerwuj miejsce w rodzinie
  country roads take me home to the place i belong

  Zasady
  1. Z każdego konta może jednorazowo zarezerwować tylko jedno miejsce w rodzinie.
  2. Rezerwacja trwa 3 dni i można ją przedłużyć do 7 dni włącznie.
  3. Rezerwacje nie są godzinowe, wygasają dopiero wraz z końcem dnia, do którego obowiązują - tzn. z końcem dnia 3 o godzinie 23:59 lub z końcem dnia 7 o godzinie 23:59. O godzinie 00:00 dnia następnego wygasłą rezerwacje można przejąć.
  4.. Prosimy o stosowanie poniższego wzoru. Rezerwacje bez niego nie będą uznawane.

  Kod

  Kod:
  [b]Postać fabularna:[/b] wpisz pełne imię i nazwisko
  [b]Pokrewieństwo:[/b] tu wpisz i podaj wiek np. syn ranczera 32 lata

  [Profil]
   
   
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  [ ODPOWIEDZ ]
  Możesz pisać nowe tematy
  Możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Wersja do druku
  Dodaj temat do ulubionych

  Skocz do:   • Poszukiwane osoby chętne do pracy na Ranchu Hayesa. Doświadczenie niewymagane, stawka godzinowa. Więcej informacji na Ranchu.
 • Znaleziono kota. Rudy z czarną obróżką. Nie reaguje na żadne imię i nie daje mi spokoju. Czyjkolwiek jest, daję wam tydzień, później uznaję, ze jest mój. numer telefonu
 • W związku z licznymi szkodami wyrządzonymi przez nawałnice, ogłoszono zbiórkę datków i żywności dla osób pokrzywdzonych. Dary będą obierane w Domu Kultury przez najbliższy tydzień w godzinach 8:00-15:00
 • Październik miłością stoi! Muriel Matthews wraz z pastorem zapraszają pary przygotowujące się do wejścia w związek małżeński, młode małżeństwa oraz tych, którzy napotkali na swojej drodze pewne trudności na cykl spotkań poświęconych rodzinie. Jeśli ty i twoja druga połowa chcecie wziąć udział w spotkaniu - wystarczy wysłać zgłoszenie na konto Muriel bądź Pastora.


 • CHCESZ BY TWOJE OGŁOSZENIE ZNALAZŁO SIĘ NA TABLICY?
  SKORZYSTAJ Z KODU W ZAMÓWIENIACH.  Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 6